W kontekście edukacji zawodowej, Design Thinking może być użyteczny w projektowaniu materiałów dydaktycznych, które:
- angażują uczestników w proces nauki,
- uwzględniają różne style uczenia się,
- są dostosowane do potrzeb grup zagrożonych marginalizacją, w tym osób z niepełnosprawnościami, neuroróżnorodnością czy innych trudności edukacyjnych.
Zatem, DT jest metodologią, która pozwala na tworzenie edukacji bardziej dostępnej, efektywnej i innowacyjnej. W ramach testów materiałów edukacyjnych w naszym projekcie, Państwa opinie i sugestie pomogą nam udoskonalić te narzędzia, aby jak najlepiej wspierały proces nauki i rozwoju kompetencji zawodowych.
Co będą Państwo testować?
W ramach testów będą Państwo pracować z:
📌 Manualem Design Thinking – przewodnikiem po metodologii Design Thinking w edukacji zawodowej, który pomoże w zastosowaniu DT w tworzeniu i optymalizacji materiałów edukacyjnych.
📌 Suplementem komunikacji włączającej – materiałem, który wspiera tworzenie przestrzeni edukacyjnych dostępnych dla wszystkich uczestników, także tych z trudnościami.
📌 Kartami ćwiczeń – narzędziami do angażowania uczestników w proces uwzględniając metodologię DT.
📌 Bazą dobrych praktyk – zestawem przykładów zastosowania Design Thinking w edukacji zawodowej, które mogą stać się inspiracją do wprowadzania innowacyjnych metod w pracy z dorosłymi uczniami oraz osobami z grup zagrożonych marginalizacją.
Dlaczego Państwa opinie są ważne?
Państwa doświadczenie i wiedza w zakresie edukacji dorosłych oraz pracy z osobami z grup marginalizowanych pozwolą na dostosowanie materiałów do rzeczywistych potrzeb tej grupy. Dzięki Państwa opiniom będziemy mogli ocenić, czy materiały są skuteczne, czytelne i funkcjonalne, a także w jakim stopniu odpowiadają na wyzwania edukacyjne związane z różnorodnością uczestników.
Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami poniżej:
Karty ćwiczeń - pobierz